semihsenturkfan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

semih şentürk fan

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

röportajlar!!

4 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

röportajlar!! Empty
MesajKonu: röportajlar!!   röportajlar!! I_icon_minitimePerş. Tem. 10, 2008 5:34 am

"Ortega’dan vuruş tekniğini, Andersson’dan kafa şutlarını, Van Hooijdonk’tan ayak içini kullanmayı, Anelka’dan süratli düşünme ve hızlı oynamayı, Alex’ten de yardımlaşmayı öğrendim."

FENERBAHÇELİ Semih Şentürk, sezonun ilk yarısına damga vuran isimlerin başında geldi. Genelde yedek oturduğu için "Nöbetçi Golcü" lakabı takılan 24 yaşındaki futbolcu, Kezman’ın sakatlanması nedeniyle kaptığı formayı bir giydi pir giydi. Müthiş bir performans göstererek rakip defansların korkulu rüyası haline gelen Semih, ligde 10, Şampiyonlar Ligi’nde de 1 gol atıp, Fener’i sırtlayan isimlerin başında geldi. Bu beklenmedik çıkışının sebebini dostlarına anlatan Semih, küçük yaşta PAF takımdan A takıma alınmasının kendisine çok şeyler kazandırdığını söyledi. F.Bahçe’de dünya çapında golcülerle birlikte çalışma şansı bulduğunu ifade eden golcü futbolcu, şunları söyledi:

"Ortega oda arkadaşımdı. Kendisine büyük hayranlık besliyordum. Onu antrenmanlarda izleyerek vuruş tekniğimi geliştirmeye çalıştım. Kenneth Andersson’dan kafa vuruşlarını, Van Hoojdonk’tan da ayak içiyle vuruş tekniğini kaptım. Anelka’dan süratli düşünme ve hızlı oynama tekniklerini kapmaya çalıştım. Alex’ten ise futbolda arkadaşlığın, yardımlaşmanın önemini, tekniğin ve zekanın futbola katkısını öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. Bu nedenle F.Bahçe’de oynamam en büyük şansımdır. Şimdi attığım her gol bir eski ustayı anımsatıyor. Bu goller kopya değil çalışmanın ürünüdür."

Kopya değil çalışma ürünü

Fenerbahçe’den ayrılan Yusuf Şimşek’i asla unutamadığını her ortamda ifade eden Semih, "Onun bende emeği çok büyük. Yıllarca yedek kaldım. Son dakikalarda oyuna girdim. Bu yüzden birçok kez duygusal davranıp ayrılmayı düşündüğüm zamanlar bile oldu. O sıkıntılı günlerimde hep Yusuf ağabeyle konuştum. O bana hep moral verdi ’Sakın gitme Semih, orası senin yuvan. Çalışacaksın ve mutlaka kazanacaksın. Şans çalışanın yanında olur. Pes etmek yok. Sen Fenerbahçe’nin geleceğisin’ dedi. Onu dinledim ve başardım. Bugün bu noktada isem Yusuf’un bunda payı çok büyüktür" diye konuştu.

F.Bahçe’nin Raul’uyum

Semih, Fenerbahçe taraftarları ile arasında özel bir sevgi bağı oluştuğunu belirterek, bu bakımdan kendisini Real Madrid’in ünlü golcüsü Raul Gonzalez’e benzettiğini ifade etti. Saracoğlu Stadı’nda, meşhur ’Alex tribünü’nden sonra ’Semih Şentürk tribünü’ oluşmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirten milli futbolcu, "O tribündeki arkadaşlar Genç Fenerbahçeliler grubundan. Ben de yaşım kaç olursa olsun bir genç Fenerbahçeliyim. O arkadaşlarla aramızda güçlü bir duygusal bağ var. Trabzonspor maçında açılan ’Kral 23’ ve ’Genç Kral Semih’ yazılı pankartlar beni ateşledi. Hayatım boyunca taraftarımızın bana gösterdiği sevgiyi unutamam. Ben F.Bahçe’nin, Kadıköy’ün Raul’uyum" diye konuşuyor.

Fenerbahçe'de evin küçük oğlu gibiyim

SARI lacivertli kulübe kalpten bağlı olduğunu her fırsatta dile getiren Semih Şentürk, bu konuda ilginç bir benzetme yaparak, "Kendimi Fenerbahçe’de evin küçük oğlu gibi hissediyorum" diyor. Yakınları ile yaptığı sohbetlerde, bugün geldiği noktayı Fenerbahçe’ye borçlu olduğunu ifade eden golcü futbolcu, şöyle konuştu: "Bu sezona kadar hiç doğru düzgün oynama şansı bulamadım. Hep son 10 dakikalarda oyuna girdim ve bu stresle oynamaya çalıştım. Bu nedenle kendime güvenim yoktu. İlk kez bu sene arka arkaya fırsat yakaladım ve kendimi gösterdim. Artık nöbetçi golcü falan değilim. Ben bu takımın ilk 11’de oynayan golcüsüyüm. Ben bu sezonun başındaki Avusturya kampında, ’Zico görev verirse en az 20 gol atarım’ demiştim. Bu rakamın yarısına ilk yarıda ulaştım. Şans verilmeye devam edilirse hedefim olan 20 gole çok rahat ulaşırım."
https://semihsenturkfan.yetkinforum.com
forevermusic

forevermusic

röportajlar!! Empty
MesajKonu: Geri: röportajlar!!   röportajlar!! I_icon_minitimePerş. Tem. 10, 2008 6:02 am

paylaşım için teşekkürler.
sule1907

sule1907

röportajlar!! Empty
MesajKonu: Geri: röportajlar!!   röportajlar!! I_icon_minitimePerş. Tem. 10, 2008 8:05 am

paylaşımın için çok sağol

yazılarımıza dikkat
FB6-0gs

FB6-0gs

röportajlar!! Empty
MesajKonu: Geri: röportajlar!!   röportajlar!! I_icon_minitimeÇarş. Tem. 16, 2008 10:20 am

Paylaşım için teşekkürler.Ama artık o nöbetçi golcü değil GERÇEK GOLCÜ.Bir aralar yedekte dururken bunu başarması ve kendine güvenmesi çok güzel bir şey.Takımımızın en önemli futbolcusu haline geldi artık O... Exclamation Exclamation Cool Basketball

röportajlar!!
1 sayfadaki 1 sayfası