semihsenturkfan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

semih şentürk fan

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

öğrenilmiş çaresizlik

YazarMesaj
fanatikrock
Admin
fanatikrock

öğrenilmiş çaresizlik Empty
MesajKonu: öğrenilmiş çaresizlik   öğrenilmiş çaresizlik I_icon_minitimeC.tesi Tem. 19, 2008 8:50 am

öğrenilmiş çaresizlik ben bunu iki okuduğum kitap da duydum
kitabın birini sonuna kadar okudum ama diğerini sonuna kadar okumadım çünkü sıkıldım.
ben size okuduğum kitaptan örnek vericem.
sadece aptallar sekiz saat uyur-erdal demirkıran
biliyorsunuz ki yıllardır bir insanın uykusunu alabilmesi için 8 saat yeterlidir demişlerdi bizim için sağlıkla olan buydu
ama öyle değilmiş
yer çekimini bulan adam,kaldırma kuvvetini bulan adam,ampulü bulan adam,monalisa yı çizen adam,telefonu bulan adam,ileri görüşlü ülkemiz kurtaran Atam,İstanbulu 19 yaşında fetheden fatih sultan mehmet,mevlana bu adamlar gün de kaç saat uyuyorlarmış 3 bilemediniz dört
yeni doğan bir bebek düşünün altı temiz,karnı tok,gazı yok hiç bi şeysi yok yani.peki bizler hiç bi şeysi olmadığı halde ağlayan çocuğu niye zorla uyutmaya çalışırız uykusu vardır da ondan
hayır uykusu yoktur bebektir o elbet ağlayacak bırakın onu yalnız başına bir odaya yatırın çıkın odadan ağlasın istediği kadar ağlasın normal yetişkin bir insan gibi uykusu gelince de uyusun ama biz öyle yapmıyoruz zorla uyutuyoruz işte o yüzden de öğrenilmiş çaresizlik yaşıyoruz akşam uykumuz gelince pat gidiyoruz yan-lış başından beri yan-lış
sizce arkadaşlar katılıyor musunuz bu düşünceye bence mantıklı
http://ardaturanfan.forumdayiz.biz/index.php

öğrenilmiş çaresizlik
1 sayfadaki 1 sayfası